فاماگوستا
05488808520 8-15

هدف ما آرامش همیشگی شماست

logo
خانه > دیدنی ها > قلعه اوتلو

عنوان: قلعه اوتلو

nature
نویسنده: aryasbghaffary
تاریخ: مارس 8, 2022

قلعه اوتلو در اطراف شهر فاماگوستا واقع گردیده است و تاریخچه آن به قرن ۱۲ برمی گردد.

قلعه اوتلو در قرن ۱۲ میلادی در دوره لوسیگنان و جهت حفاظت از بندر قبرس شمالی ساخته و SEA GATE  در دو طرف دروازه اصلی شهر فاماگوستا واقع شده است و در اطراف قلعه نیز با خندقی پوشانده شده است. اعتقاد بر اینست که اعضای سلطنتی و خادمان ایشان در آن دوران در آن محل زندگی می کردند. بعده ها پس از حمله ونیزی ها به برج آن را تبدیل به قلعه نموده و کلیه سربازان را در آن محل مستقر نمودند. کریستوفور مورو، فرماندار آن دوره معتقد بود که اوتلو در کاخ پروودیتور زندگی کرده است.

قلعه اوتلو

این قلعه در دوران استعمار بریتانیا برج اتللو نام داشت. باغ کوچکی که بین دیوار کنار دریا و Petek’s Patisserie قرار داشت به نام دزدمونای نامگذاری شد. حیاط این برج به صورت مربعی ساخته شده است. در طبقه همکف برج، آشپزخانه ها، تالار بزرگ، انبارها، خدمه، اتاق های پذیرایی و اتاق خواب ها در طبقه دوم قرار دارد.

قلعه اوتلو

این برج به افتخار سان میکله، مهندس عمران ونیزی که مسئول بازسازی بیشتر شهر فاماگوستا بود، به قلعه اوتلو تغییر نام داد.در آن برج سوراخ هایی وجود داشت که امکان خروج تفنگ را داشت که هنوز قابل مشاهده می باشد.

ابعاد برج اتلو

یکی از بخش‌های بزرگ‌تر برج، تالار بزرگ با ابعاد ۹۲ فوت در ۲۵ فوت است که از نظر اندازه، به راحتی با سفره خانه در صومعه بلاپایس در نزدیکی گیرنه رقابت می‌کند. اگر در حال گشت و گذار در فاماگوستا هستید، برج اتللو ارزش یک بار دیدن دارد، زیرا جدای از شگفتی های معماری خود برج، مناظر باشکوهی از بالای برج بر فراز شهر فاماگوستا با چشم اندازهای زیبا از لالا مصطفی واقع در مسجد پاشا در مرکز شهر وجود دارد.

آثار تاریخی برج

آثار تاریخی بی نظیری از زمان گذشته در قلعه اوتلو باقی مانده است از جمله مجسمه های قدیمی، کوزه های شکسته و سنگ های خاص دیوارها که در نوع خود بی نظیر می باشد. این آثار تا کنون در قبرس شمالی باقی مانده است.

قلعه اوتلو

جهت اطلاعات بیشتر به لینک مکان های دیدنی قبرس شمالی مراجعه نمایید.