فاماگوستا
05488808520 8-15

هدف ما آرامش همیشگی شماست

logo
خانه > دیدنی ها > شهر سوخته قبرس

عنوان: شهر سوخته قبرس

nature
نویسنده: aryasbghaffary
تاریخ: مارس 6, 2022

یکی از مناطق تاریخی و دیدنی قبرس شمالی شهر سوخته می باشد و در حال حاضر امکان بازدید آن وجود دارد.

یکی از آثار تاریخی در شهر سوخته قبرس شمالی می باشد که به محله اروشا نیز معروف است. در این محله استفاده از دوربین عکاسی ممنوع می باشد. این شهر توسط حصار و سیم خاردار محفوظ گردیده است. این شهر در سالیان گذشته یکی از ثروتمند ترین شهرهای آن زمان بوده است. در ژوئئه سال ۱۹۷۴ در واکنش به به کودتای قبرس، در زمانی که قدرت به نظامیان یونان رسیده بود و یونان از الحاق قبرس به یونان حمایت می کرد. ترکیه نیروهای غیر نظامی خود را به هتل ها و کازینوهای کنار ساحل قبرس شمالی اعزام نمود.

ترک ها با اعلام مالکیت سرزمین قبرس به یونان فرصت خروج از کشور را دادند. یونانیان از سرزمین قبرس خارج نشدند لذا ترک ها در ابتدا حمله هوایی به قبرس انجام دادند و در این حمله صلیب های کلیسا به پایین کشیده شده و سپس قلمرو با حصار احاطه گردید. قبرس نیز به دو قسمت ترک نشین و یونانی تقسیم گردید.

شهر سوخته قبرس

شرایط کنونی قبرس شمالی

یکی از صنعت های مهم در کشور قبرس شمالی گردشگری می باشد. لذا کشور قبرس اعلام بازگشایی بخشی از شهر سوخته قبرس را انجام داد و افراد می توانند از این محل بازدید کنند.در این محل بانک ها، کلیساها، انواع برندها و … وجود دارد که در نوع خود بی نظیر می باشد.

در نزدیکی شهر سوخته قبرس، ساحل زیبای قبرس از دیگر جلوه های ویژه این شهر محسوب می شود که جهت بازدید از این فضا دوچرخه هایی وجود دارد که روزانه به افراد کرایه داده می شود و با آن می توانند کلیه محله های آن را بازدید کنند.

شهر سوخته قبرس

درها و پنجره های بسیاری از شهر سوخته قبرس بازمانده و حتی مردم فرصت جمع کردن وسایل منزل را نداشتند. آثار تاریخی بی نظیری از آن زمان به جای مانده است که چشم هر بیننده را به خود جذب می کند. لذا پیشنهاد این شرکت بازدید از این فضا می باشد.

دیگر آثار تاریخی کشور قبرس شمالی در لینک موجود می باشد که می توان آنها را مشاهده نمود.